Prześladowanie w szkołach.Cześć ,dzisiaj nieco trudny i smutny temat. Chciałabym odbiec od tego co pisałam do tej pory i napisać coś co dręczy mnie od jakiegoś czasu.


Włączajcie nutkę i zapraszam do czytania :)

Chciałabym dzisiaj poruszyć temat o dokuczaniu i prześladowaniu dzieci w szkołach lub gdziekolwiek w innym miejscu.
Miałam z tym styczność i nie jest to przyjemne uwierzcie.
Na pewno widzieliście nie raz jak najczęściej starsi rówieśnicy znęcali się lub szarpali młodszych. Mam do was takie pytanie a raczej pytania :
Czy przechodziliście obok tego obojętnie ? Czy patrzyliście na to i nic z tym nie zrobiliście ?
Czy widzieliście że oni na prawdę czuli strach ?
Teraz zastanówcie się czy wybierając chociaż jedną z tych trzech pytań dobrze wybraliście gdy takie zdarzenie miało miejsce właśnie na waszych oczach. 
Zauważyliście,że młodzież coraz bardziej staje się agresywna nawet do starszych osób ? przecież oni nie mają do nich choć odrobiny szacunku.
Nie wiem skąd bierze się w człowieku tyle nienawiści i dlaczego dajemy się jej tak szybko zawładnąć.

Przez niektóre osoby naprawdę czasem tracę nadzieję co będzie za kilkanaście lat skoro już teraz mogą napluć ci w twarz i zaśmiać ci się w oczy, lub co gorsza zrobić ci krzywdę i nie będą mieli żadnych wyrzutów sumienia. 

Teraz o tym co zaczęłam na początku .
Dla mnie jest to przerażające jak zwykłe słowa mogą zniszczyć człowieka doszczętnie i które doprowadzą do takiego stanu w którym będzie przerażony że musi wstać z łóżka i znowu od początku przeżywać to samo np. cierpienie przez drugiego człowieka ...
Bo przecież żeby przetrwać musisz stać się robotem,chodzącą maszyna która kompletnie nic nie czuje.
Jeżeli są tutaj jakieś osoby,które właśnie takie coś przeżywają lub przeżywały to (teraz będę pisać do każdego z osobna)
Nie możesz myśleć, że to może w tobie tkwi problem ,że jesteś niepotrzebny/-na ,że to ty zrobiłeś błąd, czy pytania typu po co w ogóle żyję na świecie ?
BŁAGAM !! Pod żadnym pozorem nie możesz tak myśleć,bo przez te pytania poczujesz się jeszcze gorzej i pod wpływem impulsu zrobisz coś po czym najbliżsi nie będą mogli się pozbierać.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że,to nigdy się nie kończy...
I jest w tobie ta mała nadzieja,że gdy skończysz gimnazjum nie będziesz musiał już na te wszystkie zakłamane twarze patrzeć,ale to nie prawda każde rany nawet te najmniejsze zostawiają po sobie blizny,bo mimo że już tych osób nie ma to nadal chce ci się płakać i nadal masz myśli,że jesteś odpadkiem którego nikt nie chce i nie rozumie . 
To nie w tobie jest problem tylko w ludziach,którzy doprowadzili cię do takiego stanu.
Nie możesz pozwolić żeby ktoś tobą zawładną i zmienił cię w zepsutą lalkę,którą można wyrzucić do kosza. Pamiętaj,że nigdy nie jest za późno żeby zmienić cokolwiek w swoim życiu,bo przecież nie musi być ono czarno-białe . Możesz na prawdę poczuć się potrzebny i szczęśliwy . 

Pozdrawiam i mocno całuję :*
QUEEN_X 

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, bardzo motywuje mnie do dalszego pisania :)

Spodobało ci się u mnie ? Zaobserwuj ! :* Będzie mi miło :)